Moto poradnik

Moto poradnik

FAQ - Często zadawane pytania

Znajdziesz tu odpowiedzi na większość swoich pytań.

Czy warto przedłużyć gwarancję na samochód?

Pierwszemu właścicielowi przedłużona gwarancja zapewnia spokój w razie awarii i daje szansę na wyższą cenę auta przy odsprzedaży, tym bardziej że następny użytkownik również może korzystać z ochrony od kosztów napraw.

Ile kosztuje przedłużenie gwarancji na samochód?

Zwykle w średniej klasie samochodów osobowych (segment C) koszt najszerszego pakietu to około 2000 zł za każdy rok ochrony. Oczywiście wiele zależy też od wartości pojazdu czy klasy. Właściciele marek premium czy dużych SUVów muszą liczyć się z wyższą kwotą, m.in. ze względu wyższe koszty robocizny.

Czy mogę kupić gwarancję online?

Tak

Czy przedłużona gwarancja pokryje koszty napraw w przypadku awarii za granicą?

Tak, pod warunkiem, że miały miejsce na terenie Europy (z wyłączeniem Rosji) i zostały zatwierdzone przed naprawą przez ubezpieczyciela.

Czy można przenieść przedłużoną gwarancję na nowego nabywcę auta?

Tak. Prześlij do administratora programu stosowny wniosek.

Czy muszę wykonywać naprawy / przeglądy w ASO mojej marki?

Nie. Ważne abyś mógł udokumentować dokonanie naprawy (przedłożyć fakturę VAT).

Czy mogę ubezpieczyć używany samochód sprowadzony z Niemiec?

Tak, pod warunkiem, że kupujesz go w komisie lub salonie.

Czy mogę dokupić przedłużoną gwarancję do auta jeżdżącego?

Sprawdź szczegółowe momenty zakupu w zakładkach auta nowe / używane.

Czy w ramach przedłużonej gwarancji przysługuje auto zastępcze?

To zależy od Ciebie, czy wybierzesz taką opcję w trakcie zakupu ubezpieczenia.

Jak sprawdzić, czy samochód jest jeszcze na gwarancji?

Sprawdź w książce gwarancyjnej lub zadzwoń do serwisu swojej marki, zostaniesz poproszony o podanie numeru VIN. Gwarancja musi być wpisana w tzw. dokumencie gwarancyjnym. Należy sprawdzić czas trwania gwarancji i jej zasięg terytorialny.

Ile razy można naprawiać auto na gwarancji?

Nie ma ograniczenia co do ilości napraw awarii.

Co obejmuje Przedłużona gwarancja?

Szczegóły każdego programu znajdziesz w OWU/SWU. Pobierz PDF z zakładek dla poszczególnych programów.

Czy można zrezygnować z ubezpieczenia przedłużonej gwarancji?

Tak. Odstąpienie jest możliwe w terminie pierwszych 30 dni dla osób fizycznych i siedmiu dni w przypadku firm liczonych od daty zakupu ubezpieczenia. W celu rezygnacji z ochrony ubezpieczeniowej należy się skontaktować z ubezpieczycielem. Wypełnij wniosek.

Jaki okres gwarancji udziela producent Twojego auta?

Gwarancja na samochód obejmuje wady fabryczne oraz materiałowe. Gwarancja podstawowa nie obejmuje usterek powstających w wyniku normalnego użytkowania pojazdu, takich jak eksploatacyjne zużycie opon czy wytarcie tarcz hamulcowych. Minimalny okres ochrony to 24 miesiące, poniżej znajdziesz najbardziej typowe okresy gwarancyjne z uwzględnieniem limitów km. Najbardziej aktualną informację znajdziesz sprawdzając swoją książkę serwisową lub gwarancyjną otrzymaną przy zakupie samochodu.

Kia
Kia udziela 7-letniej gwarancji na swoje pojazdy lub w ramach limitu 150 tysięcy kilometrów w zależności co nastąpi pierwsze. Obejmuje ona wszystkie wady produkcyjne, które wystąpią w tym czasie. Niektóre elementy są objęte ograniczoną gwarancją, czyli można je naprawiać na koszt producenta tylko w określonym czasie.
Land Rover
Land Rover udziela gwarancji mechanicznej na okres 3 lat lub 100 tysięcy kilometrów w zależności co nastąpi pierwsze. Osobno udziela gwarancji perforacyjnej na 6 lat bez limitu kilometrów. Bez limitu kilometrów udziela także gwarancji na powłoki lakiernicze.
Opel
Opel udziela 2-letniej gwarancji na każdy nowy samochód od dnia zakupu. Ponadto proponuje roczną całodobową pomoc Opel Assistance. Udziela także 12-letniej gwarancji na perforację korozyjną nadwozia z wyjątkami: w przypadku Combo jest ona 8-letnia, w przypadku Movano 6-letnia.
Porsche
Porsche wyróżnia się warunkami gwarancji. Może być ona przedłużona do nawet piętnastu lat. Przysługuje kierowcom, którzy kupili nowe auto, ale także tym, którzy kupili używane Porsche lub nie przysługuje im prawo do gwarancji, a ich samochód przejdzie przez testy badające 111 punktów kontrolnych.
Renault
Renault udziela w zależności od modelu dwu- lub trzyletniej gwarancji na swoje samochody. Jeśli usterka spowoduje unieruchomienie pojazdu, możesz skorzystać z opcji Assistance 24h/24, w ramach której gwarancja pokrywa także koszty robocizny i części. Gwarancja na lakier jest trzyletnia, natomiast antykorozyjna – 12-letnia. Udziela także gwarancji na naprawy na rok, która obejmuje wszystkie naprawy wykonane w sieci Renault
SEAT
Gwarancja SEAT wynosi 5 lat i jest ograniczona limitem do 150 000 kilometrów (pierwsze dwa lata – bez limitu). Dodatkowo udziela 3-letniej gwarancji na lakier i 12-letniej na perforację nadwozia.
Volkswagen
Samochody Volkswagen objęte są 2-letnią gwarancją bez limitu kilometrów. Na powłoki lakiernicze udziela się 3-letniej gwarancji, natomiast na perforację nadwozia – 12-letniej. W przypadku samochodów wyposażonych w baterie wysokiego napięcia udziela się na nie gwarancji 8-letniej lub na 160 000 kilometrów, zależnie od tego, co nastąpi pierwsze.
Volvo
Volvo udziela gwarancji na okres 2 lat od dnia zakupu bez limitu przebiegu. Nie obejmuje czynności serwisowych i regulacyjnych, uszkodzeń, przedwczesnego lub normalnego zużycia, a także uszkodzeń mechanicznych (zwłaszcza blach nadwozia). Ponadto udziela 12-letniej gwarancji antykorozyjnej w przypadku perforacji blach nadwozia. Jest stosowana tylko w przypadku wad produkcyjnych.

Współpraca

Jesteś agentem ubezpieczeniowym lub brokerem finansowym? A może prowadzisz komis samochodowy i chciałbyś nawiązać współpracę w ramach dystrybucji ubezpieczeń Gap i przedłużonych gwarancji?

Uzupełnij formularz kontaktowy, nasz pracownik skontaktuje się z Tobą.

 

Nie udało się wysłać wiadomości. Przepraszamy za niedogodności i prosimy skorzystać z maila: info@defendinsurance.pl.

Dziękujemy za wiadomość. Odpowiemy najszybciej, jak to będzie możliwe.

 

Wybierz wariant ubezpieczenia.

OK

Zaznacz oba pola wyboru.

OK

Ta część strony jest w budowie. Prosimy o skorzystanie z formularza kontaktowego poniżej. Dziękujemy Zespół Wsparcia Gwarancjeonline.pl.

OK