Badania diagnostyczne

Badania diagnostyczne

A co jeśli Twój samochód nie przejdzie badań diagnostycznych?
Teraz możesz się od tego ubezpieczyć!

Badania diagnostyczne pojazdu to procedury służące do oceny stanu technicznego samochodu, które umożliwiają wykrycie i naprawę usterek, a także zapobiegają awariom. W wyniku tych badań można uzyskać informacje na temat różnych elementów pojazdu, takich jak silnik, układ hamulcowy, układ kierowniczy, układ chłodzenia, układ wydechowy, czy też elektronika samochodowa.

Przeprowadzanie regularnych badań diagnostycznych jest ważne dla zapewnienia bezpieczeństwa w trakcie jazdy, a także dla utrzymania odpowiedniej wydajności i oszczędności paliwa. W Polsce dla aut 5-letnich i starszych przepisy wymagają, aby badania techniczne przeprowadzane były co roku.

Jakie mogą być konsekwencje nieprzejścia badań diagnostycznych?
 

Jeśli Twój samochód nie przejdzie obowiązkowych badań diagnostycznych, może mieć to negatywny wpływ na Twoje ubezpieczenie, ponieważ brak aktualnych badań oznacza, że Twój pojazd jest niebezpieczny i jego użytkowanie jest obarczone wyższym ryzykiem wypadku, a w szczególnych przypadkach nie powinien być dopuszczony do ruchu drogowego.

Czy chcesz mieć pewność, że Twój samochód jest w pełni sprawny i bezpieczny na drodze? Dzięki ubezpieczeniu DEFEND Technical Control możesz przeprowadzać regularne badania diagnostyczne, które pomogą Ci wykryć i naprawić wszelkie usterki na wczesnym etapie i nie martwić się o koszty napraw i wymiany części w przypadku usterek uznanych za poważną lub niebezpieczną (klasyfikacja usterek wprowadzona od 1 listopada 2022 r.).

Wykupienie ubezpieczenia od badań diagnostycznych samochodu DEFEND Technical Control może być bardzo korzystne dla Ciebie jako właściciela pojazdu. Oto kilka powodów, dla których warto:

1.
Bezpieczeństwo na drodze:

Badania diagnostyczne są niezwykle ważne dla zapewnienia bezpieczeństwa na drodze. Ubezpieczenie od badań diagnostycznych pozwala na bezstresowe, regularne przeprowadzanie badań i naprawę ewentualnych usterek, co z kolei zwiększa bezpieczeństwo na drodze.
2.
Oszczędność pieniędzy:

Dzięki temu ubezpieczeniu można wykryć i naprawić usterki na wczesnym etapie, co z kolei może zapobiec poważniejszym uszkodzeniom i kosztownym naprawom. Kup online już dziś.
3.
Utrzymanie wartości:

Regularne badania diagnostyczne pozwolą na utrzymanie wysokiej wartości samochodu. Dzięki temu, gdy zdecydujesz się na sprzedaż pojazdu, będzie on bardziej wartościowy i łatwiejszy do sprzedania.
4.
Uzyskanie zniżek:

Niektóre firmy ubezpieczeniowe oferują zniżki na ubezpieczenie dla osób, które wykupują ubezpieczenie od badań diagnostycznych.
5.
Zgodność z przepisami:

W Polsce badania diagnostyczne są obowiązkowe a ich brak skutkuje mandatem w wysokości od 1500 do 5000 zł, a dodatkowo może zostać zatrzymany dowód rejestracyjny.

Badania są przeprowadzane przez wykwalifikowanych diagnostów z wykorzystaniem specjalistycznego oprogramowania diagnostycznego. Do najczęściej stosowanych metod badawczych należą: skanowanie komputera samochodu, testowanie wydajności poszczególnych systemów, sprawdzanie ciśnienia w oponach, analiza emisji spalin oraz badania wibracji i hałasu.

Wniosek nasuwa się sam — jeszcze więcej
spokoju i bezpieczeństwa na drodze.

DEFEND Technical Control

Sprawdź dokładnie co jest objęte ochroną
Pełna lista modułów objętych ubezpieczeniem znajduje się w OWU/SWU.

Pobierz OWU | DEFEND Technical Control

Karta produktu | DEFEND Technical Control

Współpraca

Jesteś agentem ubezpieczeniowym lub brokerem finansowym? A może prowadzisz komis samochodowy i chciałbyś nawiązać współpracę w ramach dystrybucji ubezpieczeń Gap i przedłużonych gwarancji?

Uzupełnij formularz kontaktowy, nasz pracownik skontaktuje się z Tobą.

 

Nie udało się wysłać wiadomości. Przepraszamy za niedogodności i prosimy skorzystać z maila: info@defendinsurance.pl.

Dziękujemy za wiadomość. Odpowiemy najszybciej, jak to będzie możliwe.

 

Wybierz wariant ubezpieczenia.

OK

Zaznacz oba pola wyboru.

OK

Ta część strony jest w budowie. Prosimy o skorzystanie z formularza kontaktowego poniżej. Dziękujemy Zespół Wsparcia Gwarancjeonline.pl.

OK